Производи

Инов ативен и ефикасен третман за моментално кревање, интензивен сјај и мазност што дава резултати од првата употреба. Природниот концентрат на колаген и кератин во BTXCURE има моќен и насочен ефект врз косата.

ПРОИЗВОДИ

BTXCURE

ТРЕТМАН НА КОСА

Ампула BTXCURE

Износ: 15 мл | Ампула

Инов ативен и ефикасен третман за моментално кревање, интензивен сјај и мазност што дава резултати од првата употреба. Колагенот и кератинскиот концентрат BTXCURE има силен и насочен ефект врз порозните области на косата, хидрирајќи и надополнувајќи ги сите оштетувања од првата употреба.

 • Иновативен и ефикасен третман
 • Концентратот BTXCURE има насочено дејство врз оштетените делови на влакното
 • Состојките на кератин ги зацврстуваат и згуснуваат влакната на косата
 • Со своите аминокиселини, колагенот обезбедува хидратација, интензивен сјај и мекост
 • Спречува оштетување на фоликулите на влакната и формирање на бели влакна
 • За поголем волумен
 • Видливи резултати од првата апликација

Сребрен комплет BTXCURE

Износ: 9 x 15 мл | Ампула

Инов ативен и ефикасен третман за моментално кревање, интензивен сјај и мазност што дава резултати од првата употреба. Колагенот и кератинскиот концентрат BTXCURE има силен и насочен ефект врз порозните области на косата, хидрирајќи и надополнувајќи ги сите оштетувања од првата употреба.

 • Иновативен и ефикасен третман
 • Концентратот BTXCURE има насочено дејство врз оштетените делови на влакното
 • Состојките на кератин ги зацврстуваат и згуснуваат влакната на косата
 • Со своите аминокиселини, колагенот обезбедува хидратација, интензивен сјај и мекост
 • Спречува оштетување на фоликулите на влакната и формирање на бели влакна
 • За поголем волумен
 • Видливи резултати од првата апликација

Златен комплет BTXCURE

Износ: 15 x 15 мл | Ампула

Инов ативен и ефикасен третман за моментално кревање, интензивен сјај и мазност што дава резултати од првата употреба. Колагенот и кератинскиот концентрат BTXCURE има силен и насочен ефект врз порозните области на косата, хидрирајќи и надополнувајќи ги сите оштетувања од првата употреба.

 • Иновативен и ефикасен третман
 • Концентратот BTXCURE има насочено дејство врз оштетените делови на влакното
 • Состојките на кератин ги зацврстуваат и згуснуваат влакната на косата
 • Со своите аминокиселини, колагенот обезбедува хидратација, интензивен сјај и мекост
 • Спречува оштетување на фоликулите на влакната и формирање на бели влакна
 • За поголем волумен
 • Видливи резултати од првата апликација

ШАМПОН

SCRUB ШАМПОН

Износ: 500 мл

Шампон за милинг на скалпот кој ги отстранува нечистотиите и ги смирува чувствителните и себороични скали склони кон првут. Овој шампон против првут комбинира активни состојки со висока вредност: пироктан оламин, масло од чајон дрво, екстракт од уртикарија и алоа вера, кои заедно помагаат да се смират имитираните и алергиски скали. Покрај основните активни состојки, шампионот SCRUB е збогатен со екстракт од кајсија, што дополнително го подобрува темелното отстранување на нечистотиите, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот, ја прави косата пожива, сјајна и бујна од првата апликација.

 • Патентирани технологии
 • Две години истражување

 • Не содржи натриум лаурил сулфат (SLS) или негово модифициран хемиско соединение SLES
 • Не постојат минерални масла, парабени и силикони
 • Вегански производ

DETOX ШАМПОН

Износ: 500 мл

Црн шампон кој нежно и интензивно ја чисти косата од коренот до кралевите, отстранувајќи ги остатоците од производот за стилизирање, маснотии те, хемикалии те и загадувањето создадени од надворешни влијанија. Шампионот DETOX е совршен за темелно чистење на депозитите на производи кои ја попречуваат пенетрацијата на активните состојки во третмани за исхрана, а исто така е одличен како третман пред боја за да постигнете попрецизни, униформи и сјајни резултати.

 • Природен активиран јаглерод што е инов ативен
 • Две години истражување

 • Го регенерира коренот на косата и го промовира растот на нови влакна
 • Без парабени
 • Без силикон
 • Вегански производ

BTXCURE ДОДАТОЦИ

дрвено четка и чаша

Направено е од комбинација од бамбус и дрво, што го прави многу удобен за употреба. Тој е дизајниран да обезбеди релаксирачко искуство за корисникот. Бамбусот е издржлив материјал, што е она што ја прави четкаат за коса толку издржлива. Може да се користи на влажна или сува коса и е многу удобен за употреба. Природни материјали се користат за изработка на дрвениот сад и четка. Производот е биоразградлив и не и штети на животната средина. Садот и четкаат се режани со лошото „Masharel BTXCURE“.

 • Садовите и четите од бамбус се целосно разградливи од еколошка и биолошка перспектива.
 • Садовите и четите од бамбус не содржат штетни хемикалии.
 • Бамбусовата керамика и четки имаат елегантен и шармантен изглед.

КАПАЛ

Пешкир за коса изработен од памук од Masharel BTXCURE. Крпите за памучна коса се суштински дел од комплетот на секој стилист, бидејќи и овозможуваат да го создаде посакуваниот резултат на нејзината коса. Пешкирот е изработен од висококвалитетен памук. Ткаенината е тенка, мека и пријатна за допир. Дополнително, не апсорбира вода. Има печатено специјално лого на кое пишува „Masharel BTXCURE“.

Произведено во Хрватска®

 • Памучна крпа изработена од 100% памук.
 • Совршена комбинација на сигурна апсорпција и луксузен кадифен.
 • И покрај нивната мекост, тие нудат исклучителна апсорпција.
 • Отпорен на висока температура и се пере во машина.
 • Бело е со лошото Masharel BTXCURE од предната страна.

ТУРБАН

Турбан за коса Masharel BTXCURE е врвна фризерска алатка. Турбанот за коса е направен од мек памук и е ослободен од штетни хемикалии, па затоа е безбеден за косата. Урбаните се доволно големи за да се сместат долга коса, но доволно мали за да се носат околу вратот за време на третманот. Со цел да се рекламира бизнисот без да се трошат многу пари за маркетинг, лошото „Masharel BTXCURE“ е испечатено однапред. Белата е бојата на турбанот за коса.

Произведено во Германија®

 • Турбан изработен од 80% полиестер и 20% полиамид.
 • Капа дизајнира на да го забрза процесот на сушење.
 • Можно е да се користи турбан по третманот.
 • Пешкир со поголема апсорпциона моќ од обичниот пешкир.

 • Бело е со лошото Masharel BTXCURE од предната страна.

Дрвена чешла

Дрвени чели имаат заоблени врвови. Со чешлање на коренот на косата со заоблени краеви, се подобрува циркулацијата на крвта во коренот, што е од корист на фоликулот на косата со обезбедување на хранливи материи. Како резултат на неговите широки заби, дрвениот чешел непречено и нежно се лизга низ косата, со што се намалува кршењето на фоликулите на косата и завршува за време на чешлањето, што го прави идеален за чешлање на расипана коса. Чешел за коса е направен од бамбус, така што е целосно без пластика и биоразградлив. Меѓу најодржливите ресурси и еколошки растенија на земјата е бамбусот. Грижата за коса со дрвен чешел е еден од најздравите методи.

 • Дрвени чели имаат заоблени врвови.
 • Непречено минува низ косата бидејќи широките заби овозможуваат лесно движење.
 • Бамбусот се користи за правење чешел од дрвена коса, што го прави без пластика и биоразградлив.
 • Дрвениот чешел е изгравирано со лошото Masharel BTXCURE.

МАИЦА

Нашата мисија на BTXCURE е да обезбедиме достапни производи со највисок квалитет. Нашите маици се 100% памучни со нашето лого испечатено на предната лева страна на градите.

 • Боја: Црна со златно печатење на лого.
 • Димензии: M, L, XL.
 • Материјал: 100% Памук.

 • Модел: SOL`S Regent.

КАПА

Капа од памучна ткаенина. Оваа капа е наменета за промотивни настани и промоции. Специјално дизајниран со „Masharel BTXCURE“.

 • Боја: Црна со златно печатење на лого.
 • Материјал: 100% Памук.

АИРОН

Прилагодлив должина и ширина. Специјално дизајниран со „Masharel BTXCURE“.

 • Боја: Црна со златно печатење на лого.

 • Материјал: 76% СТАП + 24% Полиестер.

ФРИЗЕРСКИ ПАЛАТ

Фризерското палто се карактеризира со тркалезна јака, долги ракави и јака, практична и елегантна. Особено дизајниран со лошото Masharel BTXCURE отпечатено на него.

 • Боја: Црна со златно печатење на лого.
 • Материјал: 70% полиестер + 30% ПВЦ.

СОСТОЈКИТЕ ВО НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ

BTXCURE

РАЈСКО ДРВО МАСЛИНА

Tea Tree Olive

Етерич но масло добиено од лисјата на очајното дрво (Melaleuca alternifolia), родно во Австралија. Маслото од чајон дрво се користи во медицината стотици години, исто како и другите етерич ни масла. Како резултат на докажаните антимикроб ни својства, тој е одлично средство за чистење. Бројни студии покажаа дека маслото од чајон дрво е ефикасно во борбата против многу видови бактерии, вируси и габи. Маслото од чајон дрво може да се користи за лекување на мали габични инфекции кои често се одговорни за чешање и првут.


АЛОЕ ВЕРА

Aloe Vera

Како резултат на присуството на мукополисахариди (молекули на шеќер пронајдени во телото), Алоe Вера е во состојба да задржи вода, што го прави одличен третман за дехидрирана кожа. Има извонредна способност да навлезе длабоко во кожата и длабоко да ја хидрира. Понатаму, амин киселини те, витамините и минералите содржани во производите ги прават одлични извори на хранливи материи.


ЕКСТРАКТ НА ГРУПА

Nettle Extract

Копривата одамна се користи за зајакнување и обновување на оштетената коса. Се користи за лекување на разни дерматолошки состојби кои влијаат на скалпот. Може да се користи сам или во комбинација со други билки за да го стимулира растот на косата, да се бори против маснотии те, да ја храни и да ја снабдува сувата коса со основните елементи во трагови.


ИСЛАНДИЧКИ ЛИЧ

Icelandic Lich

Исландскиот лишај е вид на плоден лишај што вроди со плод во планините на Исланд; се развива спонтано во нордиски те земји на кора од некои дрвја, на земја помеѓу мов и трева или на карпи.


ФУКОИДАН ЕКСТРАКТ ОД МОРСКИ АЛГА

Fucoidan Extract From Sea Algae

Патентирани супстанции со мала молекуларна тежина добиени од кафеави агли за јадење собрани од лагуната Ату во јужниот дел на Франција. Покрај тоа што обезбедуваат биолошка заштита на кожата од неактивни видови кислород, овие производи исто така ја штитат кожата од прекумерно загадена средина која се карактеризира со голема количина на издувни гасови, чад од цигари и тешки метали. Дополнително, го зајакнува природниот имунитет и обезбедува заштита од ултравиолетов зрачење.


АКТИВИРАН ЈАГЛЕН ПУРДЕ

Activated Charcoal Powder

Во козметичките производи, активираниот јаглерод е природен јаглен, активен со пареа. Може да ги отстрани токсините, нечистотиите и другите штетни материи од кожата и косата, правејќи ги посилни и поздрави. Поради својата способност да апсорбира масло, таа е одлична состојка за мрсна коса. Оваа состојка е идеална за спречување на контаминација на влакна на косата и скалпот.

КОИ СЕ ПРИДОБИВКИТЕ НА КОРИСТЕЛЕ НА НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ?

BTXCURE

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

БИООРЕДНИЧНО

ОРГАНСКИ ПРОИЗВОД

РАЧНО

ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ

ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ


БЕЗ ПАРАБЕН

БЕЗ SLS

БЕЗ НАТРИУМ

БЕЗ СУЛФАТ

БЕЗ НИТРАТИ

НЕ ИСПИТУВАН НА ANИВОТНИТЕ

РЕЗУЛТАТ ЗА ТРЕТМАН

BTXCURE
Before using Masharel btxcure ampouleResults of use masharel btxcure ampoule

Придобивки од производот

 • Иновативен и ефикасен третман
 • Концентратот BTXCURE има насочено дејство врз оштетените делови на влакното
 • Состојките на кератин ги зацврстуваат и згуснуваат влакната на косата
 • Со своите аминокиселини, колагенот обезбедува хидратација, интензивен сјај и мекост
 • Спречува оштетување на фоликулите на влакната и формирање на седа коса

 • За поголем волумен
 • Видливи резултати од првата апликација

НАШИТЕ ПРЕМИУМСКИ САЛОНИ

BTXCURE

ПРЕМИУМ BTXCURE САЛОНИ

Станете и вие наши партнери. За сите дополнителни информации контактирајте не преку е-пошта:
masharel[at]masharel.com или
m.cifrek[at]masharel.com